Zemský ráj v nedohlednu

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2008/12/2922-zemsky-raj-v-nedohlednu.htm

Martina Kopecká

Je prostituce jediná možnost, jak zdarma studovat ve Skotsku?

Žila jsem v Británii i jinde v západní Evropě. Pan Čulík nás neustále, prý z pozice dlouhodobě žijícího v zahraničí, opravuje, analyzuje, kárá, říká nám, co bychom měli chtít a co bychom si měli správně myslet. Mně na rozdíl od něj pobyt v zahraničí žádný patent na rozum nedal. Dokud jsem žila pouze v České republice, měla jsem k ní ale podstatně kritičtější postoj než po pobytu v zahraničí, kde většinou člověk zjistí, že něco je tam lepší, něco horší, ale tráva tam prostě zelenější není.

Když pan Čulík argumentuje tím, že ve Skotsku diky EU mohou Češi studovat zcela zadarmo a Chorvat nebo Nor musí platit školné ve výši 7000 liber, chci vám říct, že ačkoliv Norsko není členem EU, mohou v Norsku občané EU zdarma studovat a legálně pracovat. Je vidět, že když se chce, tak to jde i bez EU. Stačí se tak nějak lidsky domluvit. Ano, chci aby Češi mohli studovat a pracovat v zahraničí, ale nesouhlasím s tím, že jediný způsob, jak toho lze dosáhnou je ten, že se Český stát musí chovat jako povětrná děva.

Eurokreténem snadno a rychle

Nepochybuji o tom, že to s námi někteří zastánci EU myslí dobře. Co mě ale opravdu zaráží je dogmatičnost jejich přesvědčení, že ztráta naší suverenity je prostě daní za získání výhod. EU mi tak trochu připomíná mafii. Je výhodné být členem mafie? Samozřejmě, má to velké výhody. Chceš přežít? Dej nám, co chceme, a my ti dáme něco z toho, co potřebuješ.. Já chci, aby Evropa spolupracovala, ale nechci, aby se EU chovala jako mafie. Nesouhlasím s jejími praktikami. Když občané Francie a Holandska odmítnou Evropskou ústavu, tak ” zástupci lidu” se na jejich názor vybodnou, dokument přejmenují, referendum nevypíší a pod heslem – my vám tu ústavu třeba vbombardujeme- si dále prosazuji svoji agendu. To je demokracie? To samé v Česku s radarem. Jaký je v konečném důsledku rozdíl mezi demokracií a diktaturou, když v obou systémech si politici dělají co chtějí ? Volby? Fraška. Strany neplní svůj volební program, a ani nenechaji voliče o ničem rozhodnout - inteligentní jste jen do voleb, den po volbách jste už jen eurokretén, který má pracovat, bavit se a do ničeho se neplést.-

Zralost poněkud hnilobná

Pamatujete si, jak nás světová média krmila dokumentem o tom, jak 15 letá kuvajtská dívka v nemocnici v Kuvajtu viděla Iráčany vyhazovat mimina z inkubátorů nechavajíce je zemřít na podlaze? Když se provalilo, že tento ”dokument ” je na objednávku zahraným filmem a celý děj je fikce, vysvětlil mi jeden Brit tento podvod takto / a myslel to naprosto vážně / : ” víš v demokratických státech si vláda nemůže dělat co chce, musí mít na své straně lid, no a nějak přece musí ten lid dostat na svou stranu, oni prostě chtějí přesvědčit lid, aby souhlasil s invazí”.

Aha tak tohle je ta zralá demokracie…

Před druhou invazií do Iráku byly v Británii statisícové demostrace proti válce / naše média se o tom jako obvykle nezmínila /. Vzali politici názor lidu v úvahu? Nevzali. Já budu mít raději za prezidenta egomaniaka Klause, který umožnil vytunelovat stát, ale aspoň ho nepovažuji za válečného zločince. A to, že z BBC vyletělo velké množství lidí poté,co uveřejnila zprávu Dr. Kellyho o tom, že britská vláda značně nadhodnocuje údaje o ZHN v Iráku, mám asi považovat za lekci zralé demokracie, o Kellyho ”sebevraždě” ani nemluvě.

Lov mamutů

Máme si prý naše práva v EU vybojovat -co si nevybojuješ, to nemáš- tedy jako v době kamenné s tím rozdílem, že místo fyzickeho střetu se používá ekonomicko-byrokratická válka -zničíme nějak produkci čehokoliv v Česke republice a budeme jím to tam moci dovážet. Měla si to vybojovat. Kdo z koho to bylo i bez unije a její existence na tom nic nezměnila. Vzdali jsme se svých práv a teď si je máme velmi těžce vybojovávat.

Vstup do unie, posílíš mír?

Já si nemyslím, že obýčejný lid této planety touží po válce. Obýčejní lidé války nevyvolávají, ale jsou její obětí. Myslím, že ani politici, pokud nejsou psychopati, války nevyvolávají, jsou však ochotni nebo donuceni, ať už z hlouposti, vyčuranosti nebo vděčnosti, jít na ruku těm šedým eminencím v pozadí, které tahají za nitky a profitují ze všeho, z čeho se profitovat dá. Jenom, abychom se diky EU nemuseli válečného konfliktu spíš povinně euroúčastnit. Nejde přece o maličkost. Je to boj o zdroje a moc na této planetě.

Článek poslala autorka do Britských listů v neděli, ale pan Čulík nereagoval, proto jej nabídla Zvědavci. Je to vlastně reakce na tři články uveřejněné v BL:

Článek byl publikován 19.12.2008


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.