Pojďte si s námi poslechnout Rozmalované etudy

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/kultura/2002/01/249-pojdte-si-s-nami-poslechnout-rozmalovane-etudy.htm

Věra Kohoutová

Je tomu něco málo více než rok, kdy se poprvé veřejnosti představila Muzika Na rohu pod vedením Jiřího Grosmana (přesně 27. ledna). Tenkrát jsme se mohli potěšit hudbou lahodící nejen uchu, ale i duši - tradiční jazz, blues, balady, šansony. Zpíval nejen Jiří, ale poprvé i dvě mladé talentované ženy, shodou okolností obě herečky Nového divadla v Torontě - Majka Fraňková a Lenka Nováková.

Nu a máme tady nový program Muziky Na rohu s názvem Rozmalované etudy. Tentokrát se bude jednat o montáž bluesové a swingové hudby a poezie v duchu beatnické generace 50. let, jak uvedl Jirka Grosman ve své pozvánce. Na programu budou nejen skvělé překlady básní Allena Ginsberga a Jacka Kerouaca a dalších z éry beatové Ameriky, ale i českých básníků - Františka Gellnera a Vítězslava Nezvala. Pokud se rozjedete poslechnout si klasický jazz 40. let, pak se můžete také těšit, neboť Jirka ze svého repertoáru vybral směs skladeb a klasického jazzu Duke Ellintona a Bobbyho Troupa aj.

Premiéra tohoto programu se uskuteční v sobotu 2. února ve 20, jeho premiéra pak v neděli 3. února v 15 hodin. Vstupné je 13 dolarů, rezervace vřele doporučuji. Minule bylo beznadějně vyprodáno. Mohu-li poradit, nejlépe uděláte, zavoláte-li do restaurace na Masaryktownu (416) 289-0283, tato služba spolehlivě pracuje.

Nu a pro úplnost ještě obsazení Muziky Na rohu: Jiří Grosman - kytara a zpěv, Marie Fraňková, Lenka Nováková - zpěv, Josef Musil - klávesy a zpěv, Tim Crease - kontrabas, Doug Banwell - flétna, klarinet a saxofon, Bohdan Turok - bicí a percussion. Poezii přednese Ivan Rázl, rovněž herec Nového divadla. Již podle jmen si můžeme od večera (či odpoledne) slibovat jen to nejlepší. Takže, na shledanou v krásné restauraci Praha, a nezapomeňte se do dobré pohody odíti.

Článek byl publikován 20.1.2002


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.