Prezidentský kandidát Ron Paul proti vlivné plutokracii

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2007/09/2264-prezidentsky-kandidat-ron-paul-proti-vlivne-plutokracii.htm

Steven LaTulippe

Kongresman Ron Paul z Texasu získává stále větší podporu ve své prezidentské kampani a establishment je odhodlaný ho zastavit za každou cenu. Jeho vystoupení v médiích mají náboj a jeho organizace je úspěšná v šíření odkazu. Pokud se mu podaří udržet pozici vážného kandidáta bude muset čelit překážkám jaké čekají málokoho. Chceme-li objektivně zhodnotit jeho šance je důležité chápat současnou Ameriku: nejde o demokracii, nejde o ústavní republiku, Amerika je velmi chytře zamaskovaná oligarchie.

Několik tisíc osob, většinou ve vládě, finančnictví a ve vojenskoprůmyslovém komplexu řídí tuto zem tak, aby z toho měli prospěch. Tato oligarchie manipulováním dvou stranového systému, ovlivňováním hlavního mediálního proudu a kontrolou nad financováním volebních kampaní si zajišťuje vítězství preferovaného kandidáta (ať republikánského nebo demokratického), poskytujíc voliči volbu jen mezi loutkou A nebo B.

Na rozdíl od těchto kandidátů jde Ron Paul do voleb nezávisle a se specifickými ideami: federální vláda musí fungovat podle striktních ústavních zásad, impérium potřebuje dekonstrukci, stáhnout vojska ze všech koutů světa, obnovit zahraniční politiku založenou na nevměšování se, zrušit Federal Reserve Bank, eliminovat papírové (řádně nekryté) peníze a vrátit se k tvrdé měně.

[Ron Paul]

Nejde tu o politickou agendu ani o stranickou platformu. Tohle je revoluce. Kdyby se tyto myšlenky realizovaly smetlo by to ze světa celou momentálně vládnoucí oligarchii. Každá věta, každé slovo, každé písmenko této agendy jsou pro vládnoucí elitu nepřijatelné, odpudivé a nenáviděníhodné. A důvody jsou jasné.

Bankovní elita prostřednictvím Federální rezervní banky vydělává obrovské zisky bez toho aby pohnula prstem a má enormní vliv na americkou ekonomiku. Na základě rozpočtů na takzvanou obranu a národní bezpečnost vznikly nespočetné zájmové skupiny v průmyslu a to jak domácí tak zahraniční. Byrokratická elita dominující ve federální vládě ignoruje mocenská omezení stanovená ústavou a považuje tento dokument za starý cár papíru. Tito jen tak neodejdou jestliže Ron Paul bude zvolen prezidentem.

V 19. století, když jižanské státy odmítli prezidentskou autoritu, oligarchie odložila ústavu a začala krvavou válku, v které zahynulo ¾ miliónu lidí. Pozatýkali šéfredaktory deníků, deportovali kongresmana, který byl proti válce a vypálili celá americká města. O století později oligarchie shodila na dvě japonská města atomové bomby, během vteřiny zemřelo tisíce civilistů.

Když byly ohrožené její okrajové zájmy v Jihovýchodní Asii, začala s ničivou válkou, v které padlo přes milion lidí a zanechala po sobě krajinu marinovanou v chemikáliích odstraňujících listí ze stromů. Tato oligarchie během prosazování svých zájmů na Blízkém východě uvalila na Irák sankce, v důsledku kterých tu zemřelo 250 000 dětí (což Madeleine Albrightová samolibě okomentovala že „to za to stálo“). Pokud se oligarchie takto chová k uhájení svých okrajových zájmů, co udělá, aby zastavila útok na samotnou svojí existenci?

S útoky na Rona Paula se začne ve chvíli, kdy se ukáže, že má i jen vzdálenou šanci na vítězství. Bude se tak dít jako vždy a první krok už probíhá právě teď. Zpočátku se jednoduše pokoušejí ho ignorovat, využívajíc svoji moc nad hlavním mediálním proudem a vliv na přispěvovatele na kampaň. Potom se ho pokusí vyloučit z předvolebních diskuzí. Ale tato strategie už selhává. Internet a nezávislé rozhlasové stanice úspěšně šíří jeho myšlenky a dávají mu slovo. Establishment se bude pokoušet ho zesměšnit, budou se snažit, aby lidé měli strach mu dát hlas.

Média budou jeho ideje v hlavních relacích groteskně překrucovat. Budou tvrdit, že chce ve státních školách dovolit užívání heroinu nebo že chce aby staří lidé umírali na ulicích bez sociální výpomoci anebo dovolit chamtivým průmyslníkům vypouštět toxický odpad do pitné vody. Dalším tahem bude skandál – skutečný nebo vymyšlený. Většinou mívá formu nějaké fotografie, faktury apod. která bude představovat důkaz o nějakém finančním anebo sexuálním přehmatu. Je pro ně maličkostí zavléct ho do takového falešného morálního nebo peněžního marastu (šikovně vyrobená fotomontáž, výpovědi zainteresovaných „svědků“ atd.)

Jestliže Ron Paul takové útoky přežije, oligarchie přejde k systému trestního práva. Jednoho pěkného dne před budovou Kapitolu zastaví limuzína a někdo z věrných (Jim Baker nebo možná Vermon Jordan) vstoupí do úřadu Rona Paula „podebatovat si s ním“. Možná „zapomene“ vyplnit formulář X109/23W na daňovém přiznání z roku 1997 anebo při stavbě svého nového domu zaveze blátivou kaluž, která bude označena za „chráněný mokřad“. Výměnou za odstoupení z volební kampaně mu potom nabídnou pozastavení trestního stíhání.

Touto strategií se ale oligarchie vystavuje značnému riziku. Pokud by se Paul skutečně stal prezidentem mohl by použít moci svého úřadu a uštědřit imperiální struktuře neuvěřitelné škody (zejména pokud by se rozhodl stáhnout všechna vojska). Mohl by dokonce jmenovat do různých federálních úřadů „ideology“, kteří by nekompromisně bojovali proti tyranii.

Článek Ron Paul Fights Powerful Plutocracy vyšel na serveru wvwnews.com 7. září. Jeho slovenský překlad přinesl server prop.sk. Tato slovenská verze byla podkladem pro překlad do češtiny, který provedl Jiří. Prop.sk dooručuje rovněž podobný článek Justina Raimonda Ron Versus the Huckster na servery antiwar.com. Kráceno.

Článek byl publikován 18.9.2007


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.