Neokonzervativec chce Bushe jako doživotního diktátora

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2007/08/2235-neokonzervativec-chce-bushe-jako-dozivotniho-diktatora.htm

Lee Rogers

Neokonzervativní skupina Family Security Matters (FSM) zveřejnila článek Philipa Atkinsona Překonání nedostatků demokracie, doporučující, aby se George W. Bush stal doživotním diktátorem. Článek byl sice později stažen, na internetu je nicméně stále dostupný. (Článek Conquering the Drawbacks of Democracy lze najít přes archiv Google, mám zde ve Zvědavci jeho kopii, než jej stačili stáhnout. Editor.)

Uvádí se v něm například toto:

„Prezident Bush nemůže splnit povinnost vůči sobě, své zemi a svému Bohu jako exprezident, ale stane-li se doživotním prezidentem, bude dobyvatelem Iráku, dá smysl kongresu a zdravý rozum Nejvyššímu soudu. Kdo by pak dokázal zastavit Bushe, aby nenásledoval příkladu Augusta Caesara a nestal se vládcem světa? Protože pouze Amerika sjednocená pod jedním vládcem má moc zachránit lidstvo před hrozbou nového Věku temnoty vyvolaného teroristy vyzbrojenými nukleárními zbraněmi.“

Bush by se podle Atkinsona mohl všech obyvatel Iráku zbavit vojenskou silou a zemi osídlit Američany. „Kdyby prezident Bush napodobil Julia Caesara a nařídil své armádě vyčistit Irák od Arabů a zemi zalidnit Američany, mohl by dosáhnout okamžitých výsledků: obliby u své armády, obohacení Ameriky změnou arabského Iráku na americký Irák (čímž by se z povinnosti stala přednost); a zesílení prestiže Ameriky tím, že by byli zastrašeni její nepřátelé.“

Kromě toho, že jsou tato Atkinsonova tvrzení zcela šílená a úplně protiamerická, autor projevuje naprostou neznalost toho, jaká má vláda Spojených států být. Tvrdí, že Bush je obětí demokracie, zatímco ve skutečnosti ve Spojených státech demokracie není:

„Zatím je v roce 2007 (Bush) v úplném opovržení, mnozí občané západní civilizace vyjadřují vůči jeho osobě a jeho politice pohrdání, těchto pocitů je teď plný internet. Zlost na prezidenta Bushe je nevyhnutelným následkem systému vlády požadované lidem, totiž demokracie. Nedostatek demokracie, vlády většiny, je nepochybný – protože to vyžaduje přijmout myšlenky proto, že jsou populární spíše než proto, že jsou moudré. To znamená, že každý člověk zvolený jako zástupce lidu se dostane do nevděčné situace: jestliže udělá pošetilost proto, že je populární, bude volán k zodpovědnosti za nevyhnutelný následek. Pokud odmítne pošetilost spáchat, bude jej většina lidí nenávidět za to, že maří jejich požadavky“.

Ačkoli souhlasím s tím, že demokracie je hrozný způsob vlády, Atkinsonovy argumenty neobstojí, protože v této zemi nemáme demokracii. Spojené státy ve skutečnosti jsou konstituční republikou, tudíž není možné, aby byl Bush obětí demokracie.

Naneštěstí se Atkinsonovi může jeho touha po Bushově diktatuře splnit. Direktiva HSPD-20/NSPD-51 vydaná Bushem stanoví, že prezident má mít za mimořádných okolností plnou kontrolu nad všemi třemi odvětvími vlády. Navíc ministerstvo vnitřní bezpečnosti předpokládá, že pokračování vládních operací má zůstat kongresu utajeno.

Ať tak či tak, Atkinson zcela zřejmě šílené individuum, které Ameriku nenávidí. Z požadavku kolonizace Iráku Američany či Bushovy diktatury je zřejmé, že tento člověk potřebuje důkladnou péči. Z toho také vyvstává otázka, co si myslet o organizaci, která otevřeně zveřejní takový protiamerický brak. Na webu Free Market News lze zjistit, že Family Security Matters je přední skupinou Centra pro bezpečnostní politiku (Center for Security Policy), s níž je jak známo spojován viceprezident Cheney. Stažení článku bylo jasně známkou špatné kontroly, a to ukazuje, jak vzteklou a šílenou se neokonzervativní základna stává. Této článek ukazuje, že dnešní neokonzervativci nejsou nic jiného než ekvivalent nacistů v 21. století.

Zdroj: http://www.blacklistednews.com/view.asp?ID=4022

Stránky Family Security Matters: http://www.familysecuritymatters.org/

Atkinson je zakladatelem stránky: http://ourcivilisation.com/

Překlad a úprava: Eva Cironisová

Článek byl publikován 31.8.2007


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.