Z Wikipedie je mi špatně
Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2007/08/2209-z-wikipedie-je-mi-spatne.htm
David Rothscum
Jak uvidíte z následujících odkazů, Pokemon má ve Wikipedii vlastní heslo, zatímco dokumentárnímu filmu Terrorstorm Alexe Jonese, který sám o sobě viděly miliony diváků, není dovoleno vlastní článek ve Wikipedii mít. Stejně tak tam nesmí být Dylan Avery, jehož dokumentární filmy mají na internetu absolutně nejvyšší sledovanost.
Odkazy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shuppet
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Articles_for_deletion/Dylan_Avery
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Articles_for_deletion/TerrorStorm
Pokud jste si klikli na výše uvedené odkazy, viděli jste, že Dylan Avery stejně jako Terrorstorm je považován za bezvýznamné. Ale zadejte do Google tyhle termíny a zjistíte, že slovo shuppet vám vrátí 63100 odkazů, slovo terrorstorm 297000 odkazů (dokonce více než hlavní film Aarona Russo, který momentálně ve Wikipedii svůj článek má) a slova „Dylan Avery“ vrací 120 tisíc odkazů.
Wikipedia je demokracie, ale současný systém je zneužíván malou skupinkou lidí, kteří jsou odhodlání posílat požadavky na vymazání všeho, co je nějak vzdáleně spojeno s 9/11. Podívají se na seznam nedávných změn a srovnají ho s vlastním seznamem „zakázaných témat“ a pokud zjistí, že někdo vložil informaci, kterou si oni nepřejí šířit, požadují vymazání. Články, které někdy někdo dával hodiny dohromady a za kterými je hromada tvrdé práce, jsou ztraceny navždy, neboť neexistuje cesta obnovit vymazané stránky. Je jedno, zda je článek formulován v neutrálním tónu, nebo zda je doplněn o řadu odkazů a zdrojů. Prostě to vymažou na základě prohlášení, že téma není důležité. Problémem je v tom, že je téměř nemožné určit, co je důležité a co ne, protože jde o čistě subjektivní soud. O většině věcí ve Wikipedii, jako obnovení článků, rozhodují čtenáři tím, že hlasují, zda by měl být článek obnoven nebo ne.
Pokud vložíme na stránku Wikipedie pravdivé články o 9/11 a na http://en.wikipedia.org/wiki/WP:DRV požadujeme, aby o jejich smazání bylo hlasováno a v hlasování volíme „ponechat“, můžeme začít znovu pracovat na vytváření těch článků a zastavit cenzuru blbců vkládajících do svých profilů ve Wikipedii obrázky sebe sama s aluminiovými kloboučky na hlavách.
Prosím, vytvořte si svůj profil ve Wikipedii a pomozte vytvořit články o těchto tématech. Většina článků ve Wikipedii se objevuje na začátků seznamu Google, to je cesta, jak vyhrát informační válku. Pamatujme, že je třeba psát články pro Wikipedii v neutrálním tónu, není nutno ničit pověst encyklopedie, jediné, co je třeba, je zastavit vymazávání důležitých informací.
Máte-li ve Wikipedii něco, o čem se má hlasovat, prosím, uveďte zde odkaz. Je nutné, abychom na tom pracovali společně. Protože oni to tak dělají také.
Článek Getting sick of Wikipedia není vlastně článek v pravém slova smyslu, ale komentář na fóru prisonplanet.com. Překlad: editor.
Poznámka editora
Mám své vlastní zkušenosti s českou verzi Wikipedie. Je tam heslo Zvědavec, to ještě jakž-takž ujde, i když nevím, proč by si ze všech 2400 článků ve Zvědavci zasloužily citaci právě článek Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta a dále články týkající se eretz.cz. Ale pak tam nějaký dobrák doplnil i heslo Vladimír Stwora, kde se zmohl pouze na větu:
Je nechvalně znám antisemitismem a obdivem k neonacistům, jako např. k popírači holocaustu Ernstu Zündelovi a Davidu Irvingovi.
Vzhledem k tomu, že má osoba je natolik nedůležitá, že absolutně nemá nárok na vlastní heslo v encyklopedii, musím to chápat jako jednoznačnou zlomyslnost a úmysl mě poškodit.
Ani jsem se nepokoušel to měnit, vím, že by to okamžitě vrátili zpátky.
Pokud by se našel dostatek jedinců ochotných hlasovat pro vymazání mého jména z Wikipedie, jsem ochoten se připojit.
Článek byl publikován 13.8.2007
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.