Pohled z Francie

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/prispevky/2001/08/167-pohled-z-francie.htm

Petr Luc

Dost se na těchto stránkách psalo o tom, že zavedení britských kontrolorů v Ruzyni je normální a správná věc. Nejsem si tím tak jist. Nehájím emigraci cikánů do Anglie, ale můžeme se jim divit, že jdou tam, kde myslí, že se budou mít dobře? Vždyť stejně postupují i ti, kteří o sobě tvrdí, že jsou Čečenci, Kurdové nebo z Kosova.

Není vina také na straně anglické ? Anglie už v historii byla tak trochu stranou evropské civilizace, postavené na troskách římské říše. Z doby barbarské zachovala si (a s ní možná i Kanada, Austrálie) ne-li nedůvěru, tedy aspoň lehký přístup k psaným zákonům.

Barbar je řecké slovo, znamená "cizinec", tedy "ne Řek". Též severní Afrika se zvala Barbarie (dnes poarabštěný Alžír, Maroko, Lybie). Rozdíl mezi Řekem či Římanem a Barbarem byl hlavně v tom, že Barbar nebyl občan (tj. člověk dobrovolně dodržující zákony, které sepsali jeho předkové), nýbrž nevolník (silou donucený poslouchat diktátora).

Útoky germánských vojsk na Řím a posléze jeho pád byly vyvolány hladem a emigrací (moc se Barbaři na severu Evropy rozmnožili a navíc na ně tlačili Asiaté), situace podobná dnešku, kdy hladoví Pakistánci a černoši zaplavují bohaté demokratické země. Po vítězství Barbarů přišel temný středověk, vývoj společnosti se zpozdil snad o pět století.

Američani, kteří se pokládají za potomky dobyvačných barbarů, dodnes posměšně nazývají bývalé římské území "Garlic Europa" (česneková, protože my tady jíme česnek). Zděděná nenávist se přenesla i na římského papeže. Jsou přesvědčeni, že jedině oni jsou dobří a spravedliví a na správné cestě, důkazem čehož je síla jejich ekonomie, bohatství a vojenské úspěchy. (Podobně uvažoval na začátku války Hitler).

Jedině oni hájí lidská práva, přestupky trestají sankcemi, soudem, bombardováním. Problém je v tom, že si vše vysvětlují podle vlastního zájmu. Na příklad volný obchod: Když v Evropě jsme odmítli žrát maso, do něhož píchají hormóny, odsoudili nás a napařili 100% clo na francouzské sýry a vína.

Nebo demokratické volby: Když Rakušáci zvolili Heidera, celý národ byl diskriminován.

Či mezinárodní soud o Jugoslávii: Byl ustanoven s výslovnou podmínkou, že nebude smět soudit americké občany (byť by páchali cokoliv). Může však soudit za zločiny spáchané před existencí tohoto soudu, což je v rozporu s mezinárodním právem, založeném na právu římské říše. Miloševiče koupili od hladových Srbů, zato komunistickým zločincům v Asii tisknou ruce.

Hospodářské sankce: Deset let jim trvalo, než udusili hospodářství Jižní Afriky, schopné jim konkurovat, a pomohli dnešnímu režimu, který je horší předchozího. Deset let jim nestačilo položit na kolena Jugoslávii, museli ji dorazit bombardováním, které vrhlo zemi 60 let zpět. Vrchol všeho, "humanitární" pomoc při opravě JIMI zničených mostů slíbili pouze za podmínky, že národ bude hlasovat podle jejich gusta. K čemuž nakonec došlo, ale nejsem si jist, zda nešlo o Žinžičův puč.

Lidská práva: Museli to být pokrytci, kteří vymysleli paragraf o právu cestovat kamkoliv, tam se usazovat nebo se opět vracet. Každý stát si přeci vybírá, koho do země vpustí. Proto existují viza. Pokrytecké bylo i uvedení britských úředníků na pražském letišti: Češi vizum nepotřebují, české cikány Anglie však nechce, ale nechce to přiznat. Nejvíc to vytýkali Klausovi, že se ozval proti. Vždyť stejné opatření zavedla Amerika v Kanadě a snad i v Holandsku a nikomu to prý nevadilo. Amerika náš vzor!

Cikánům to taky moc nevadilo, místo z Prahy létali odjinud. Šlo však o princip: buď s českým pasem smím letět, nebo ne. Angličani vymýšlejí stejně neúčinná opatření i jinde. Na příklad pro majitele kamiónu, lodě, letadla, železnice směrem k Anglii pokutu 2000 liber za každého pasažéra bez řádných papírů. Byť by tam vlezl nikým neviděn. Jenže v zemích svobody pouze policista v uniformě směl prověřovat dokumenty, nikoliv šofér autobusu nebo zvědavá prodavačka. Francie tedy musela pozměnit zákon. Opět kousíček svobody odbourán.

Kromě toho pro ty chycené, Francie musela vybudovat u přístavu Calais území Sangatte. Jen školení kontrolorů a neustálé opravy vysokého plotu stojí miliony franků ročně - a stejně to nepomáhá. Když my jsme utíkali z komunismu, výhody jsme nehledali. Cikánovi, jakmile se dostane přes kanál, Anglie platí často až po 2 roky 70 liber týdně, pomáhá při ubytování, poskytuje zdarma lékařskou péči a školy pro děti, expulze mu dlouho nehrozí. Kdyby to vše zrušili, nikdo by se k nim nehrnul. Bohužel, namísto toho, aby se Anglie přizpůsobila Evropě, Evropa se musí přizpůsobovat anglosaským zvykům.

Obnovit římský stát a sjednotit tak Evropu se pokusil Karel Veliký, ale celý život musel čelit útokům anglosaských barbarů. Jeho hlava měla být dnes na minci 1 euro, jenže Anglie (ačkoliv euro nepřijala) evropské rozhodnutí vetovala. Mám dojem, že Anglie je americký špion v evropském společenství.

Článek byl publikován 27.8.2001


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.