Klaus Schwab z WEF odstupuje. Co to znamená

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2024/05/10106-klaus-schwab-z-wef-odstupuje-co-to-znamena.htm

Peter Koenig

“Uniklé“ oznámení přišlo včera – 21. května 2024 – jako překvapení pro většinu. Klaus Schwab, „věčný“ generální ředitel a zakladatel Světového ekonomického fóra (WEF), se stahuje, nikoliv dolů, jen zpět. Od nynějška už nebude předsedou davoského fóra a dalších po celém světě, ale bude nadále šéfem správní rady – tam, kam tečou peníze a kde se přijímají strategická rozhodnutí.

[...]

Jinými slovy, stále bude mít vliv na to, jak WEF rozehrává svou dystopickou agendu, jak se po světě šíří neustálá propaganda FEAR, jako je falešná změna klimatu – která zlikviduje zemědělství a farmaření, jak je známe, aby se do imaginárního cílového roku dosáhlo „čisté nuly“, samozřejmě posunovatelné, přizpůsobující se okolnostem diktovaným „řádem založeným na pravidlech“, protože CO2 je náš úhlavní nepřítel; a my, lidstvo, musíme „budovat zpět lepší“ – idiotský idiom, vytvořený již před nějakými dvaceti lety, ačkoli málokdo chápe, co znamená.

Schwab bude nejspíš takové hegemonistické nesmysly hájit i nadále

Stejně jako v případě „čisté nuly“. Ochotní ovčané jen přikyvují, když slyší některé z těchto vymyšlených chytře znějících, ale do morku kostí hloupých výrazů – jejich vynálezci se smějí jazykem na tváři a sledují, jak ignoranti přistupují na nesmyslný sloganismus.

Takové věci bude Schwab stále pěstovat – místo zepředu, nyní zezadu; méně na očích, méně vystaven negativní kritice.

Kdo vystřídá Klause Schwaba v čele viditelného WEF? Žádný nástupce nebyl oficiálně oznámen, ačkoli v těchto dnech není v WEF a jeho sesterských institucích temna, Světové zdravotnické organizaci (WHO), vykastrované a koupené Organizaci spojených národů (OSN) a méně viditelném, ale stále velmi aktivním Římském klubu, nic „oficiálního“.

Shodou okolností všechny sídlí ve Švýcarsku. Bez daní. A s diplomatickou imunitou.

Klause Schwaba prozatím zastupuje prezident WEF Børge Brende, bývalý norský ministr zahraničí. Je možným nástupcem Klause Schwaba, ale hovoří se i o dalších, například o Tonym Blairovi, bývalém britském premiérovi, spojenci bývalého amerického prezidenta Bushe, který vyvolal válku v Iráku a zanechal po sobě více než milion mrtvých, a také o Christine Lagardeové, současné prezidentce Evropské centrální banky (ECB) a bývalé generální ředitelce MMF.

Pozoruhodné je také to, že Schwabova rodina, respektive jeho děti, se tak či onak podílejí na činnosti WEF. Kterýkoli z nich by se mohl objevit a převzít vedení.

Každopádně prozatím nelze očekávat žádné zásadní změny v politice a přístupu ke světovým záležitostem. Dystopické fórum pravděpodobně pokračuje ve snaze proměnit svět v dystopický ráj pro bohaté a mocné.

Podle slov Obránce (CHD) je Schwab „figurkou nejmocnějších globalistických zájmů – 'controlligarchů'“. Kontroligarchie je termín, který je třeba mít na paměti, když přemýšlíme o souboru tyranských, po moci toužících miliardářů-psychopatických magorů, kteří budou i nadále předstírat, že řídí svět, pokud možno s WEF jako svou platformou, dokud jim to my, lidé, dovolíme.

Klaus Schwab, kterému je nyní 86 let, založil WEF v roce 1971, tehdy se jmenovalo Evropské manažerské fórum, v roce 1987 se přejmenovalo na Světové ekonomické fórum. Tento neziskový institut byl založen za účelem prosazování „odpovědnosti zainteresovaných stran“, ať už to znamená cokoli, což je slogan, který Schwab vytvořil a dodnes rád používá.

Cituji The Defender: WEF má jako nevládní organizace pozoruhodné příjmy: USD a hotovostní rezervy ve výši 200 milionů švýcarských franků (219,5 milionu USD). Pravděpodobně jedna z nejbohatších nevládních organizací na světě.

Nyní se bude propagovat pod novým heslem – a po této změně vedení ještě více – Spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Světová banka a podobné neoliberální agentury tomu dříve říkaly „partnerství veřejného a soukromého sektoru“, což je jiný výraz pro „kapitalismus zainteresovaných stran“ – totéž, jiný pravopis, význam v podstatě stejný: Investiční prostředky pocházejí z veřejného sektoru a zisk jde soukromému partnerovi. A hádejte, kdo nese ztráty, pokud není zisk?

Podle serveru The Defender (CHD, 21. května 2024) mluvčí WEF uvedl, že se organizace „transformuje z platformy pro svolávání akcí na vedoucí globální instituci pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru“.

Není pochyb o tom, že „svolávání“ bude stále probíhat, a to v Davosu, San Franciscu, Dubaji, Číně – a všude jinde, kde se budou chtít byznys a politika otírat o lokty a kam mohou proudit velké peníze. A vždy poblíž letiště, kde může přistát více než tisíc soukromých letadel, protože tito vrcholoví manažeři a miliardáři by mohli dát modré z nebe za „škodlivý“ CO2, který produkují.

Víte, CO2 je to, co ohřívá Zemi a ospravedlňuje „čistou nulu“ – konec zemědělství, hladomor a doufejme, že pro Velký reset WEF a agendu OSN 2030 povede k předčasné smrti a rychlému vylidnění. To je cíl číslo jedna psychopatů WEF, OSN a WHO – postupně, ale co nejrychleji se zbavit co nejvíce „zbytečných jedlíků“. To podle slov Izraelce Yuvala Noaha Harariho, blízkého důvěrníka a poradce Klause Schwaba.

Mimochodem, jako horlivý zastánce „čisté nuly“, „budování zpět lepšího“ a nechvalně proslulé „změny klimatu“ možná Klaus Schwab ve své nové roli, mluvící „od zadu“, bude schopen vysvětlit, proč zdaleka největší a nejzločinnější a nejbrutálnější světový emitent CO2, USA/NATO a západní armáda, nejsou v souvislosti s „čistou nulou“ – nebo jako přispěvatel k nechvalně proslulému podvodu „změny klimatu“ – nikdy zmíněny.

Vždyť za posledních 60 let neustále bombardovaly, střílely a zabíjely nejméně ve 30 konfliktech, zabily miliony a miliony lidí, a tím vypustily miliony a miliony tun CO2.

A možná, jen možná, že Schwab ve své nové platformě „spolupráce veřejného a soukromého sektoru“ dostane poradce, který mu řekne, že CO2 je vedle kyslíku nejdůležitějším plynem pro život. Život na Zemi by nemohl dýchat a přežívat bez CO2, který stromy, většinou tropické lesy, přeměňují na kyslík. Pokud chce Schwabův chráněnec Bill Gates kácet tropické lesy, má to svůj účel.

Nesmíme zapomenout na agendu WEF v oblasti Vax. Vzpomeňte si, jak se během poslední akce v Davosu v lednu 2024 Schwab, Gates a Tedros chlubili příchodem nového viru, potenciálně smrtelnějšího než kovid zvaný Virus „X“. Ten ještě nebyl identifikován, ale už je někde „tam venku“.

Vážně. Věřili byste takovým kecům? Omlouvám se za ten jazyk, ale lepší slovo mě nenapadá!

A aby toho nebylo málo, generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla měl v rámci vedlejšího zasedání Davosu 2024 odvahu sdělit lidem: „Už pracujeme na vakcíně“ – pro nastupující – zatím neznámý – Virus „X“.

Kromě snahy všemi prostředky depopulovat svět bude Schwab, nerafinovaný německý diktátorský typ, jistě využívat své „zákulisní“ platformy k dalšímu nucení vlád, aby dělaly „správnou věc“, nebo jinak, a k realizaci svého bláhového snu o plně digitalizovaném světě, kde umělá inteligence (AI) a lidstvo splynou v transhumanismus, manipulovatelný škodlivými, často smrtícími mikrovlnami 5G a brzy přijde 6G. Alarm: Čtvrtá průmyslová revoluce se blíží!

Pokud má Schwab poslední slovo, lidský život se stane vedlejším produktem plně digitalizovaného, robotizovaného světa. Ale vzhledem k tomu, že vůle národů převažuje, Schwab a WEF nebudou mít poslední slovo.

*

Dobrou analýzu tohoto okamžiku najdete v článku CHD shrnujícím WEF Klause Schwaba a to, co lze očekávat v blízké budoucnosti; zpracoval Michael Nevradakis, Ph.

Na jiném místě se podívejme na to, jak Schwabovo oznámení o „odstoupení“ „uniklo“ do médií. Poněkud nezvykle kryptické; žádné podrobnosti; žádný konkrétní důvod a žádné předběžné varování, což je obvykle pompézní styl organizace typu WEF. Zvláštní.

Při psaní článku o Schwabovi / WEF se Michael Nevradakis odvolával na „ověřovatele faktů“, kteří museli vyvrátit zvěsti o tom, že Schwab je možná vážně nemocný, nebo dokonce zemřel.

Obvykle, když se do hry zapojí „fact-checkers“, je v tom něco podezřelého. Stejně jako není kouře bez ohně.

V těchto dnech se dějí podivné věci – časy se mění (píseň Boba Dylana z roku 1964 předcházející „květinové revoluci“ ze šedesátých let), a to ve více ohledech. Na Netanjahua, Tedrose, možná i Billa Gatese, Clintonovy a možná i mnohé další jsou vydávány zatykače a jiné „zatykače“.

Na Ukrajině a v Gaze/Palestině se odehrávají dva krvavé konflikty, přičemž krev, hluboká temná krev, je na rukou, tvářích a myslích „vůdců“ západního světa – téměř všem z nich „implantoval“ jejich vůdčí roli Klaus Schwab.

Jak se Schwab při několika příležitostech chlubil: „Jsme hrdí na to, že se nám podařilo infiltrovat vlády po celém světě pomocí našich mladých globálních lídrů (Young Global Leaders – YGL)“. Jmenujme alespoň některé z nich: Gates (Schwabův chráněnec a mezinárodní vaxx car), Merckel (Německo), Trudeau (Kanada), Macron (Francie), Rutte (Nizozemsko), Jacinda Ardern (Nový Zéland – a mnoho dalších.

Budoucnost WEF se teprve ukáže. Legitimní otázka, kterou si kladou i mnozí „odpůrci“ WEF: Mělo by WEF mít budoucnost?

WEF’s Klaus Schwab Steps Back. What Does It Mean? vyšel 23.5.2024 na Global Research. Překlad v ceně 544 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 24.5.2024


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.