Sníst osivo na příští rok - Vyhrůžky intervencí a reakce Ruska

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2024/05/10087-snist-osivo-na-pristi-rok-vyhruzky-intervenci-a-reakce-ruska.htm

Moon Of Alabama

Dima z Vojenského souhrnného kanálu a další zmínili, že ukrajinská armáda nasadila na frontovou linii své policejní a vojenské kadety.

To je jako když zemědělec během zimního hladomoru sní své obilí na semeno pro příští rok. Jen tím prodlouží krizi a zaručí, že během následující zimy bude ještě větší hlad.

Odkud se vezme další generace důstojníků ukrajinské armády, až všichni kadeti vymřou?

V minulých dnech navrhl vůdce demokratické menšiny ve Sněmovně reprezentantů Hakeem Jeffries, že na Ukrajině budou muset zasáhnout americké jednotky:

V rozhovoru pro CBS News Jeffries vyjádřil obavy, že navzdory miliardám dolarů vojenské pomoci ze strany Spojených států, pokud Ukrajina nedokáže zajistit vítězství nad Ruskem, bude Amerika možná nucena do konfliktu přímo zasáhnout.

Britský ministr zahraničí David Cameron vyzval Ukrajinu, aby proti ruskému území použila zbraně dodané Británií:

David Cameron při své druhé návštěvě Kyjeva od doby, kdy se stal ministrem zahraničí, prohlásil, že Ukrajina „má absolutní právo“ provádět útoky na území Ruska britskými zbraněmi.

Lord Cameron uvedl, že je na Kyjevě, aby se rozhodl, jak munici dodanou Británií použije.

Pokud jde o to, co Ukrajinci udělají, podle našeho názoru je to jejich rozhodnutí, jak tyto zbraně použijí, brání svou zemi, byli nezákonně napadeni Vladimirem Putinem a musí tyto kroky podniknout,“ řekl.

Francie údajně vyslala na Ukrajinu části své cizinecké legie. Zpráva následuje po úvahách francouzského prezidenta Macrona o nasazení francouzských vojáků na Ukrajině.

To vše bylo na Rusko trochu moc. Pozvalo si britského velvyslance na své ministerstvo zahraničí, aby si vyslechl vážné řeči:

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že britský velvyslanec v Moskvě byl „předvolán“, aby ho přiměl „zamyslet se nad nevyhnutelnými katastrofickými důsledky takových nepřátelských kroků Londýna“.

Rusko rovněž oznámilo spontánní nácvik nasazení taktických jaderných zbraní:

Rusko pohrozilo úderem na britská vojenská zařízení a uvedlo, že v reakci na to, že Ukrajina použije britské zbraně k úderu na své území, uspořádá cvičení simulující použití bojových jaderných zbraní.

...

Je to poprvé, co Rusko veřejně oznámilo cvičení zahrnující taktické jaderné zbraně, ačkoli jeho strategické jaderné síly pravidelně pořádají cvičení.

Cvičení bude pořádat jižní skupina ruských sil, která je rovněž zapojena do speciální vojenské operace na Ukrajině.

To by mělo prozatím umlčet hlasité hlasy, které sní o porážce Ruska na Ukrajině.

Naděje, že by se to mohlo podařit, je nulová. Ukrajinská armáda má 600-700 000 vojáků, možná i více. Byla poražena. Kolik vojáků by mohla na Ukrajinu nasadit Francie? 5,000-10,000? A celé NATO dohromady? 100,000?

Žádné západní síly nejsou v současné době konfigurovány a vybaveny tak, aby mohly porazit téměř rovnocenné konkurenční síly. Pětadvacet let „války proti teroru“ zanechalo tyto armády ve velmi žalostném stavu. Přinejmenším během prvního roku rozšířené války by jejich jednotky neměly šanci přežít. Ruské síly, do té doby dobře promazaný stroj s množstvím vynikajících zbraní, by je porazily během jednoho či dvou týdnů. Co pak?

Od února 2022 staronový ruský prezident Vladimir Putin varuje před všemi intervencemi:

Ještě jednou zdůrazňuji: pokud někdo hodlá zasáhnout zvenčí a vytvořit pro Rusko strategickou hrozbu, která je pro nás nepřijatelná, měl by vědět, že naše odvetné údery budou bleskové. Máme k tomu potřebné nástroje, o které se v tuto chvíli nikdo jiný nemůže ucházet. Nebudeme se jimi jen chlubit, ale v případě potřeby je použijeme. A chci, aby to všichni věděli; všechna rozhodnutí v této věci jsme učinili my.

Já osobně to neberu na lehkou váhu.

Eating The Seed Corn – Intervention Threats And Responses vyšel 7.5.2024 na moonofalabama.org. Překlad v ceně 242 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 9.5.2024


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.