Zoufalci... NATO zapíná režim falešné vlajky

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2024/04/10050-zoufalci-nato-zapina-rezim-falesne-vlajky.htm

Finian Cunnigham

V zástupné válce NATO proti Rusku na Ukrajině je otevřena sezóna provokací pod falešnou vlajkou.

Rusko v této válce – probíhající již třetím rokem – vítězí a podvod NATO s praním zbraní s neonacistickým režimem na Ukrajině se hroutí. Co tedy dělat?

Pouhé dva týdny po teroristickém útoku poblíž Moskvy, při němž zahynulo 144 civilistů a který západní média okatě připisovala islamistickým džihádistům a západní vlády kategoricky tvrdily, že nemá nic společného s ukrajinským režimem, který sponzorují, nyní následuje série dalších falešných vlajek.

Rusko je obviňováno ze shození chemických zbraní na ukrajinské vojáky a zároveň z pokusu vyhodit do povětří největší civilní jadernou elektrárnu v Evropě.

O víkendu nesly zprávy západních médií charakteristické znaky dezinformačních kampaní, když šířily chabá tvrzení, že ruská armáda shazovala na ukrajinské vojáky plynové granáty.

Uvádělo se, že chemické zbraně jsou denně používány k útoku na ukrajinské pozice u Lymanu a Chasiva Jaru v Doněcké oblasti. Zdrojem těchto informací byl údajně „americký bojový zdravotník“ sloužící v řadách ukrajinských ozbrojených sil. Již tento detail vyvolává podezření na podstrčenou dezinformaci.

Druhou oblastí plíživé propagandy je náhlé znovuobjevení zpráv o tom, že Záporožská jaderná elektrárna (ZNPP) se dostává pod neustálou dělostřeleckou palbu z bezpilotních letounů. Tyto útoky od loňského roku ustaly. Nyní se vracejí, jako by šly jako hodinky.

Západní média zopakovala svůj dřívější vzorec, kdy se snažila vykreslit, že není jasné, zda na ZNPP střílí ukrajinská nebo ruská strana – čímž riskovala jadernou katastrofu, která by Evropu pohltila radioaktivním spadem.

Rafael Grossi, ředitel Mezinárodního úřadu pro jadernou energii, který je dohledem OSN, se opět hanebně podbízí dezinformacím západních médií. Grossi potvrdil, že ZNPP byla v posledních dnech zasažena nejméně třikrát, a varoval před „významným rizikem velké jaderné havárie“ a dodal, že „to se nesmí stát“. Grossi však předstírá, že je agnostik ohledně toho, kdo útoky provádí. Za pachatele konkrétně neoznačil ukrajinskou stranu.

Západní média ovlivňuje dvojznačné pojetí, že nemohou potvrdit ukrajinská ani ruská tvrzení, čímž vyvolávají dojem, že mohlo jít o ruské údery na ZNPP.

To je absurdní. Jadernou elektrárnu kontrolují ruské síly, které ji obsadily v březnu 2022 krátce poté, co zasáhly na Ukrajině, aby zastavily agresi režimu podporovaného NATO. Rusko poskytlo OSN zdokumentované důkazy o tom, že ukrajinská strana opakovaně útočí na ZNPP dělostřelectvem dodávaným USA a logistikou NATO.

Přesto se západní média a MAAE při OSN oddávají riskantní šarádě, že by ruské síly mohly ostřelovat jadernou elektrárnu, kterou mají v držení a pod kontrolou.

Absurdně nelogická jsou i tvrzení západních médií, že se Rusko uchyluje k chemickým zbraním. Proč by Rusko potřebovalo použít takovou zbraň, když už získává ve válce strategickou převahu? Kromě toho Rusko již před lety prokazatelně zničilo všechny své chemické zbraně, jak mu ukládá Úmluva o chemických zbraních z roku 1997.

Stejně nelogický scénář byl k vidění, když syrská arabská armáda plně ovládala bojiště proti žoldákům podporovaným NATO. Byli to Západem sponzorovaní hrdlořezští džihádisté z Fronty Al Nusra apod. kdo vymýšlel útoky chemickými zbraněmi a západní média reflexivně a neprávem obviňovala syrské státní síly. Tato provokace se v Sýrii podařila a přiměla Spojené státy, Velkou Británii a Francii k zahájení leteckých úderů proti syrské armádě.

Rusko nemá potřebu – i kdyby mělo chemické zbraně – je použít, když decimuje zástupnou armádu NATO neonacistického ukrajinského režimu.

Stejně tak Rusko zabavilo jadernou elektrárnu Záporoží v rané fázi konfliktu s vědomím, že ji režim NATO jinak použije jako kartu teroru. Jakou mělo Rusko pravdu. Síly NATO opět stupňují úsilí o bombardování ZNPP ve snaze vyvolat krizi, která by pravděpodobně ospravedlnila eskalaci ze strany NATO.

Stejně jako v případě kruté masové vraždy v Krokus City Hall u Moskvy 22. března přechází zástupná válka NATO k totálnímu hybridnímu terorismu. Osa NATO prohrála konvenční válku na bitevním poli kvůli vyšší palebné síle a vojenské taktice Ruska.

Mocnosti NATO začínají být z historické porážky zoufalé. Investovaly bezprecedentně obrovské množství politického a finančního kapitálu do vítězství v zástupné válce s cílem porazit Rusko – a nyní mohou prohrát se zničujícími ztrátami.

V tomto horečnatém kontextu francouzský vůdce Emmanuel Macron pronáší ústa o vyslání jednotek NATO na Ukrajinu a další představitelé NATO vydávají zoufalé výzvy k dalším dodávkám zbraní a povinným odvodům do armády. Jejich šílená zástupná válka je monumentálním debaklem, který znamená pohromu pro politické establishmenty na Západě, včetně prolhaných propagandistických zpravodajských médií.

Uprostřed tohoto zoufalství na potápějící se lodi titánských rozměrů se mocnosti NATO naplno pouštějí do režimu falešné vlajky, aby odvedly pozornost.

Problémem pro ně je, že už jsme tu byli mnohokrát a celý svět jejich špinavou hru prokoukl.

Desperados… NATO cranks up false-flag mode vyšel 9.4.2024 na ICH. Překlad v ceně 329 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 12.4.2024


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.