Urgentní apel na obnovení „Osmého divu světa“

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2024/04/10048-urgentni-apel-na-obnoveni-osmeho-divu-sveta.htm

Petr Vavruška

Příkladem humanitární akce Západu je, když z jeho pozice vznikla potřeba zlikvidovat téměř dokončený libyjský projekt Great Man Made River, budovaný 20 let z vlastních zdrojů „afrického Švýcarska“. Ten umocňoval její nezávislost a prosperitu a současně zúrodňoval nemalou část Afriky. To nebylo možné Západem akceptovat i za cenu genocidních metod s cca 30000 obětí. Projekt byl vojensky bezskrupulózně zničen a Libyi odebrány veškeré vlastní zdroje k vytvoření plné závislosti na vinících devastace. Odhad škod je 60 mld Euro, z čehož část byla použita k financování agrese! To mělo nedomyšlené důsledky ve formě neřízené migrace. Před svou sadistickou smrtí to brilantně definoval diktátor Kaddáfí. „Poslouchejte vy lidé z NATO. Bombardujete zeď, nepropouštějící migraci z celé Afriky do Evropy. Zničili jste zeď zadržující teroristy AL-Kajdy. Tou byla Libye“

Dnes je zřejmé, že neobjeví-li se promyšlená a smysluplná cesta, příliv milionů migrantů do EU se nezastaví. Migraci je totiž třeba řešit mimo hranice EU. Je to ale jediná cesta, jak se vyhnout migrantskému tsunami. Nikdo dosud nenavrhl co v Evropě s nezaměstnatelnými, nekvalifikovanými a převážně nevratitelnými migranty o kterých nevíme kdo jsou, odkud pocházejí a kam je vrátit. Zoufalé řešení povinné solidarity a platby za jejich přijetí a nepřijetí nic neřeší. Nikdo neví co bude za 5, 10 let, jak to změní demografické a sociální systémy. A co s růstem kriminality, pro nějž je to podhoubím s níž si země Evropy už nevědí rady, a co s miliony po Evropě bloumajících bezdomovců-migrantů? Hrozí i nebezpečí jakéhosi převráceného trhu s otroky. Ten už ale funguje.

Za prvé: Nastal čas. navrhnout povinné kvóty k přijímání imigrantů jen pro viníky exodu, způsobeného podle všech kritérií civilizovaného světa válečnými zločiny. Je namístě jasně deklarovat, ať se o utečence starají převážně ti, kteří zabili jejich živitele, zničili infrastrukturu jejich země, a kteří vykradli jejich majetek  a  přírodní bohatství. A důrazně jim dát na vědomí ať nevnucují pomoc jiným zemím, které s jejich koloniálním i postkoloniálním rabovaním a světovládnými ambicemi nikdy neměli nic společného. A takových je v EU naprostá většina, kde lze nepochybně nalézt podporu. O tom jsem bezvýsledně komunikoval už v r. 2018 s nynější min.obrany Černochovou. Podle Dětského fondu OSN potřebuje dnes humanitární pomoc asi 400 tisíc libyjských dětí, 300 tisíc jich nemá dostup ani k pitné vodě, ale pomoc potřebuje přes milion lidí.

Za druhé: Jde o to připravit a nabídnout migrantům placenou práci na zúrodňování Sahary, včetně ubytování, a co nejvíc jich zaměstnat. Jediný prostor, který to umožní je saharská Libye. To se může stát jen díky rekonstrukci roztřískané „Velké umělé řeky“ do stavu, který již před agresí fungoval a zaměstnával miliony dnešních migrantů. Je výhodou, že stavba i oprava silnic může časem znovu nastartovat zemědělství v Libyi a patrně pojme i značné množství mnohonárodních nekvalifikovaných běženců. Tam je práce nejméně na 20let.

Za třetí: Zde se otvírá prostor pro odvážnou diskuzi, ale zejména v těch nejvyšších politickývh úrovních. Myslíte si také že je to pro EU životně důležitý projekt, a že rekonstrukci by měla řídit Africká unie? Vždyť humanitární i krajně ekologický projekt by se mohl stát smysluplnou mírovou protiváhou pro EU balancující na hraně 3.SVV a pro ČR snad i příležitostí pro dodávky spojenci zničené technologie. V záplavě zpráv o dodávkách smrtící technologie pro všechny bojující strany, by byla skvělá zpráva o přijetí projektu obnovy „Osmého divu světa“ jak byl často projekt nazýván. Ono ale nic logičtějšího nezbývá, má-li EU přežít. Proto opětovně návrh zasílám všem politickým stranám a sledujme sněmovní i vládní reakci. Budou všichni i nadále nařízeně beznázorově konspiračně mlčet?... Mnohem podrobněji vše na webu Zvědavec a v letmém pohledu na původní projekt:

[...]


Článek byl publikován 11.4.2024


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.