NapoMacron jde do války

Článek na Zvědavci (https://zvedavec.news)

URL adresa článku:
https://zvedavec.news/komentare/2024/04/10046-napomacron-jde-do-valky.htm

Boris Guenadevitch Karpov

Je téměř rozhodnuto: na Ukrajině se chystá nasazení armády o síle 100 000 západních vojáků. Západní vojenští experti a politologové se přiklánějí k názoru, že napoleonské plány francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na vyslání početného kontingentu francouzských vojáků jsou zcela reálné.

[...]

V čele bude pravděpodobně stát Cizinecká legie, jejíž dobře motivovaní a vycvičení bojovníci budou rozmístěni v Oděse a na hranicích s Běloruskem. Jejich úkolem bude chránit ukrajinskou hranici (námořní v Oděse a pozemní v Bělorusku) a především uvolnit velké kontingenty ukrajinských vojáků... aby mohli být posláni zemřít na frontu pod ruským útokem. A samozřejmě doufají, že zabrzdí hypotetickou ruskou ofenzívu z Běloruska a stejně hypotetický ruský výsadek v Oděse.

Někteří ruští vojenští experti se domnívají, že nového francouzského nepřítele není radno podceňovat. Budou však odolnější než Ukrajinci vůči salvám Kinžalu nebo podobným zbraním? A co víc, pokud můžeme předpokládat, že Ukrajinci bojují za svou zemi, a jsou tedy (relativně...) motivovaní, můžeme se ptát, jak budou motivovaní Francouzi, až budou čelit útokům, které nemají nic společného s tím, co dosud zažili v Africe, jejich jediném divadle operací, kde bojovali s válečníky v sandálech... a stejně dostali padáka!

Ale na tom Emmanuelu Macronovi nezáleží, on chce svou válku!

Je to životně důležité pro jeho osobní pozici, protože nespokojenost ve Francii přitvrzuje, ale také pro jeho pozici v Evropě, kde si sám sebe představuje jako nového vojevůdce starého kontinentu. A stínová vláda kolektivního Západu musí zasáhnout ve starém světě, v Evropě, v konfliktu s Rusy, aby oslabila Rusko tím, že nejprve obětuje co nejvíce Ukrajinců, pak Evropanů. To vše pro blaho a prosperitu anglosaského světa, který si představuje, že je za oceánem v bezpečí.

Po vzoru Francouzů by mohly být vojenské jednotky z Polska a pobaltských států v pokušení naplnit svou desítky let starou představu o zničení Ruska. Velká Británie by se také mohla přímo zapojit, ale v menší míře, v naději, že bude na velitelském stanovišti „vojsk svobody“! Díky moderním pozorovacím prostředkům budou moci všichni v přímém přenosu sledovat, jak jsou jejich jednotky ničeny deštěm našich hypersonických střel.

Samozřejmě, že nebudou schopni porazit ruskou armádu, to vědí. Ale ani nemusí. Bude stačit, když se konflikt protáhne na mnoho let a bude metodicky ničit ekonomiku... a obyvatelstvo evropských zemí.

Ve svém šílenství bude NapoMacron tím, kdo potopil nejen Francii, ale i Evropu. Skutečný hrdina Západu!

NapoMacron s’en va t’en guerre vyšel 8.4.2024 na rusreinfo.ru. Překlad v ceně 184 Kč Zvědavec.

Článek byl publikován 10.4.2024


© 2024-1999 Vladimír Stwora
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.