Prasacia chrípka na Ukrajine je podvod

12.11.2009 Komentáře Témata: Zdraví 2009 slov

V krajine nie je žiadna epidémia prasacej chrípky, je tu iba banálna epidémia obyčajnej chrípky – ako každý rok. V dôsledku prekrútenia faktov však na Ukrajine bola vyhlásená epidémia celkom iného ochorenia. Iba za jeden deň sa pod touto zámienkou vláda rozhodla minúť niekoľko miliárd hrivien.

Ďalej by sme už nemuseli nič viac nevysvetľovať. Ale detaily nie sú o nič lepšie ako podstata udalostí.

Poďme sa porozprávať o nasledovných otázkach:

- Existuje na Ukrajine epidémia prasacej chrípky?

- Existuje na Ukrajine vôbec epidémia?

- Prečo je celý informačný priestor už dva roky zaplavovaný informáciami o prasacej chrípke?

- Kto zarába na epidémii?

Kňazevič, Timočenková a Juščenko vymysleli epidémiu prasacej chrípky

Ak chceme odpovedať na túto otázku, musíme si všimnúť pozorne, ako sa vyvíjali udalosti. Do minulého piatku krajina žila bez epidémie.

30. októbra sa v informačných agentúrach objavili prvé správy o tom, že na chrípku a akútny vírusový zápal nosohltana (nachladnutie) v západných oblastiach Ukrajiny v priebehu posledných 11 dní zomrelo 30 alebo 34 osôb (podľa rôznych zdrojov).

Dokopy bolo 30. októbra chorých 40 tisíc osôb. Povedzme, že to je dosť.

Hoci, možno ani nie. Vonku je november, vysoká vlhkosť, zima. A ktovie prečo sa neuvádza štatistika minulých rokov. Nie sú vraj údaje na porovnanie. Takže sa dá hovoriť všetko, čo si zmyslíme.

Tak to aj dopadlo. V ten istý deň sa začalo hovoriť o epidémii prasacej chrípky a atypickej pneumónie na Ukrajine.

Minister zdravotníctva Ukrajiny Vasilij Kňazevič vyhlásil: „Bohužiaľ, musíme konštatovať, že ne Ukrajine sa fakticky začala epidémia kalifornskej chrípky typu A/H1N1. Zvažujeme možnosť vyhlásenia karantény nielen v západných oblastiach, ale aj v celej krajine, keďže vírus sa šíri mimoriadne rýchlo,“ – povedal. Túto správu okamžite prevzali a rozvinuli Viktor Juščenko, Julija Timošenková a Rada pre národnú bezpečnosť a ochranu Ukrajiny (RNBO).

A teraz pozor. Viete, čo je to epidémia? Definícia hovorí, že to je choroba, ktorá sa šíri rýchlosťou väčšou ako predtým.

Teória epidémií hovorí, že spočiatku za týždeň ochorie niekoľko osôb. Ak ich neliečime, časom sa nahromaďuje kritické množstvo chorých. A po tom ako, povedzme, ochorie 649 osôb, proces nakazovania nových ľudí sa zrýchľuje desiatky a stovky krát. Táto hranica sa volá epidemický prah. Po tom, ako je prekročený, začína epidémia.

Zaujímalo by ma, na základe akých údajov Kňazevič vyhlásil epidémiu prasacej chrípky? Neuviedol žiadnu štatistiku, okrem celkového počtu nakazených nachladnutím a chrípkou.

Veď v tom čase bolo známe aj nasledovné: „Na Ukrajine boli oficiálne potvrdené dva prípady prasacej chrípky. 5. júna 2009 laboratórium v Londýne potvrdilo chrípkové ochorenie typu А/H1N1 u Ukrajinca, ktorý pricestoval z Paríža. Po liečbe pacient odišiel domov, do obce Černovcy. Okrem toho na konci septembra bol u muža, ktorý pricestoval z Krivogradskej oblasti do Kyjeva, a hospitalizovaný s diagnózou pneumónia, potvrdený vírus typu А/Н1N1".

Odkiaľ sa vzala prasacia chrípka?

Takže máme 40 tisíc nakazených chrípkou, 30 obetí akútneho vírusového zápalu nosohltana plus dva potvrdené prípady А/H1N1. Vari epidémia začína po dvoch potvrdených chorých?

30. októbra sa ukázalo, že nakazení А/H1N1 nie sú dvaja, ale dokonca traja. Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že iba jeden smrteľný prípad z 30 mal diagnózu prasacia chrípka.

Samostatná otázka je, ako bolatáto prasacia chrípka zistená. V pondelok predsedkyňa parlamentnej Komisie pre otázky zdravotníctva Tatiana Bachtejeva povedala, že na Ukrajinu v rámci humanitárnej pomoci z USA prišlo 200 testovacích sád. Ale chýbajú k ním zvláštne súčiastky (primery), ktoré sú potrebné konkrétne na identifikáciu prasacej chrípky. Z toho vyplýva, že chrípku identifikovali s pomocou obyčajného mikroskopu?

30. októbra Timošenková vyhlásila, že na Ukrajine bolo laboratórne potvrdených 11 prípadov ochorenia na chrípku typu А/H1N1.

Znovu zopakujem otázku - 11 prípadov je epidemický prah pre krajinu s obyvateľstvom 46 miliónov osôb?

Neskôr v pondelok sme sa dozvedeli o 22 chorých. Iba o dva dni, 2. novembra, sa objavila nasledovná správa: „Doteraz bolo na Ukrajine zaznamenaných 67 smrteľných následkov ochorenia na chrípku a nachladnutie, oznámil prvý zástupca ministra zdravotníctva Vasilij Lazorišinec na briefingu v pondelok. Dokopy bolo zaregistrovaných 255 nakazených nachladnutím a chrípkou, 15 tisíc z ktorých sa nachádza v nemocnici, vrátane 170 osôb na oddelení intenzívnej starostlivosti. Pritom bolo oficiálne potvrdených 22 prípadov nakazenia chrípkou А/H1N1".

A ešte o dve hodiny neskôr Timošenková uviedla celkom iný počet – 14 nakazených, pričom zdôraznila, že počet nakazených prasacou chrípkou sa od pondelka nezmenil.

Dvaja, traja, jedenásti, štrnásti alebo dvadsiati dvaja – všetky tieto čísla hovoria iba o tom, že minister a jeho prvý zástupca vymysleli epidémiu prasacej chrípky. Vycucali ju zo sterilného medicínskeho prsta. A premiérka a prezident ich podporili v tejto činnosti.

Nakoniec prišiel vrchol marazmu. Už 30. októbra Timošenková začala hovoriť o možnosti hromadnej vakcinácie. „Rozhodnutie o masovej vakcinácii nebolo prijaté, pretože vedci sa ešte radia a definitívne sa nerozhodli, či je potrebná,“ - povedala.

Áno, je možné, že máme do činenia s epidémiou. Nie však prasacej chrípky, аle obyčajnej. Alebo nachladnutia. Čo je na jeseň celkom normálne.

Dnes Ministerstvo zdravotníctva prišlo so štatistikou, ktorá sa nedá porovnať s predchádzajúcimi rokmi, aby sme pochopili, či sa zväčšil počet chorých a aká je v skutočnosti úroveň smrteľnosti. Pritom, hovoriac o pneumónii, dokonca aj samotná Timošenková sa priznala, že “dynamika v porovnaní s minulými rokmi je približne rovnaká, ale počet smrteľných prípadov je o 20% nižší.“

A ešte niečo. Existuje všeobecne známa štatistika. Každý rok na rôzne mutácie chrípky zomiera celosvetovo pol milióna ľudí. To je približne 1 400 tisíc osôb denne.

Rovnaká je situácia aj s pneumóniou. Na jednoduchý zápal pľúc na celom svete zomiera 2 milióny iba spomedzi detí. Zrejme ešte raz toľko zomiera aj dospelých, pretože nakazujú sa všetci v ľubovoľnom veku.

Z tohto pohľadu, 30 mŕtvych na Ukrajine, hoci každé z týchto úmrtí je nešťastím pre ich blízkych, nepredstavuje vysoký počet.

Veď podľa údajov regionálnej pobočky Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), celkový počet laboratórne potvrdených prípadov ochorení ľudí, vyvolaných vírom А/H1N1 na celom svete predstavuje 407 677 prípadov, z toho 4 877 smrteľných.

Vari nám to umožňuje hovoriť o smrteľnej hrozbe, ktorá ohrozuje Ukrajinu?

Na konci 90-tých rokov sa po južnej Ukrajine prevalila epidémia cholery. Dva roky po sebe lekári nachádzali mŕtvoly bezdomovcov, ohlasovali nájdenú choleru a vymáhali si na zápas s tuto chorobou financie. Každý raz, približne o mesiac, lekári oznamovali víťazstvo nad epidémiou a akékoľvek informácie o cholere mizli. Samotní medici hovorievali, že takýmto spôsobom úradníci oblastných zdravotníckych zariadení zarábali peniaze za podmienok, keď medicína trpela chronickým nedostatkom financovania.

Teraz môže byť táto schéma použitá v merítku celej krajiny.

Všetko je o peniazoch alebo ako minúť 5,5 miliárd

Pozor! Na Ukrajine nie je epidémia prasacej chrípky. Najpravdepodobnejšie ide o banálnu epidémiu chrípky – ako aj každý rok. Ale v dôsledku prekrútenia faktov bola na Ukrajine vyhlásená epidémia celkom inej choroby. Pod touto zámienkou sa vláda rozhodla minúť 5,5 miliardy hrivien.

Ďalej by sme už nemuseli nič viac nevysvetľovať. Ale detaily nie sú o nič lepšie ako podstata udalostí.

Veľmi zaujímavý je nasledujúci fakt – rýchlosť, s akou vláda a prezident zareagovali na údajný vznik epidémie. O „epidémii“ sme sa dozvedeli 30. októbra. A v ten istý deň boli prijaté všetky kľúčové rozhodnutia.

Len čo sa objavili informácie o chorobách, Igor Umanskij, plniaci povinnosti ministra financií Ukrajiny a premiérka Julija Timošenková povedali, že sú pripravení dať peniaze na zápas s chorobou. Je potrebné len zistiť koľko ich treba.

A ó zázrak! Už v ten istý deň to vedeli!

To je samé o sebe prekvapivé. Ak vezmeme do úvahy našu byrokraciu a nehospodárnosť, zbieranie informácií od nemocníc a lekární by prinajmenšom zabral týždeň. Behom jedného dňa mohli informácie prísť iba v dvoch prípadoch: buď boli pripravené vopred, alebo žiadne neexistovali.

“Vláda poskytne 0,5 miliardy hrivien na to, aby boli zakúpené všetky nevyhnutné liečebné prostriedky,“ - povedala Timošenková, otvárajúc ranné zasadanie vlády v piatok.

O niečo neskôr v ten istý deň, na stretnutí v vedúcimi osobnosťami západných oblastí, uviedla už šesťnásobne vyššiu sumu - 3 miliardy. „To je dvakrát viac ako stojí nevyhnutný objem liekov. Za tieto 3 miliardy hrivien budú zakúpené lieky, rúška, lekárske zariadenie, v oblastiach budú vytvorené špeciálne laboratória, budú založené špeciálne oblastné vládne skupiny,“ – povedala premiérka.

Pravda, o nejaký čas sa 3 miliardy premenili na 500 miliónov. Či zaznela suma 3 miliardy, už nik nevie s určitosťou povedať. Navrhujem, aby sa považovalo, že áno. Pretože už v ten istý deň ju rozšírili rôzne televízne stanice a printové média.

V obidvoch prípadoch Timošenková neupresnila, z akých zdrojov vláda plánuje vyhradiť tieto prostriedky. Pripomeňme, že teraz Kabinet ministrov vôbec nemá peniaze a berie pôžičku s úrokom 30% ročne.

Teoreticky to znamená, že tieto peniaze bude musieť vytlačiť Národná banka. A tá prirodzene nemá právo odmietnuť. Ide predsa o vážnu vec.

V pondelok mala finančná otázka zaujímavé pokračovanie. Viktor Juščenko navrhol dofinancovať zvýšenie sociálnych štandardov s pomocou tajomného zdroja – „úspor na starostlivosť o vnútorný dlh“.

A v ten istý deň Timošenková odovzdala Rade (ukrajinský parlament, pozn. prekl.) korekcie k rozpočtu na rok 2009. Navrhla v nich prefinancovať výdavky na zápas s prasacou chrípkou s pomocou toho istého zdroja – „úspor na starostlivosť o vnútorný dlh“.

Takže, reč je o 5,5 miliarde hrivien. Vláda plánovala tento rok minúť na starostlivosť o štátny dlh 10 miliárd hrivien. Ale v skutočnosti minie iba 4,5 miliardy. MMF dal peniaze, navyše na rekapitalizáciu bolo minutých oveľa menej financií, než sa očakávalo.

Pravdaže, tieto peniaze neexistujú „fyzicky“. V každom prípade ich bude musieť vytlačiť Štátna banka. Preto musia existovať veľmi závažné dôvody, aby nemohla odmietnuť žiadosť premiérky.

A ukázalo sa, že na to existujú všetky predpoklady. Iba to tak vyzerá, že do 30. októbra Ukrajina žila bez prasacej chrípky.

Už dva roky sa v krajine a vo svete neprestajne vedie informačná kampaň, ktorá mala vštiepiť do hláv obyvateľstva dve myšlienky. Prvú: že táto choroba existuje. Druhú: že je veľmi nebezpečná.

Kampaň fungovala na princípe zákonov epidémie. Prúd informácií sa nazhromažďoval, ale niekoľko správ denne na tú istú tému sa nedalo analyzovať. Preto správy budovali akési informačné pozadie a atmosféru znepokojenia.

30. októbra nastal kľúčový okamih. V ten deň začali hovoriť všetci – Ministerstvo zdravotníctva, Timošenková, Juščenko, Bogatyriova. Všetci sa vrhli robiť vlastné PR s pomocou škandalóznej informácie. A u ľudí ihneď zafungovala hlbinná pamäť. Všetko, čím ich kŕmili dva roky, vyústilo do psychózy. Okamžite sa objavili rúška, rady do lekárni a rozhovory o nevyhnutnosti minúť 500 miliónov, 3 miliardy, 5,5 miliárd.

Po analýze správ na internete by sa dalo očakávať, že lieky sa budú kupovať od britskej farmaceutskej spoločnosi GlaxoSmithKline. Ale reálne sa ukázalo, že vyhrala celkom iná spoločnosť.

30. októbra tajomníčka Rady pre národnú bezpečnosť a ochranu Ukrajiny Raisa Bogatyriova vyhlásila, že Ukrajina sa obráti s prosbou o humanitárnu pomoc na krajiny, ktoré majú prípravky, citlivé na vírus A/H1N1.

Okrem iného súčasťou humanitárnej pomoci má byť prípravok Tamiflu – tento prípravok odporúča WHO na zápas s prasacou chrípkou. Podľa slov zástupcu ministra zdravotníctva, v súlade s odporúčaním WHO: „Ak v regióne je zaregistrovaný aspoň jeden prípad ochorenia na chrípku A/H1N1, liečba sa stáva rovnakou pre všetkých nakazených na nachladnutie alebo chrípkové ochorenie".

Tamiflu je prípravok švédskej spoločnosti F. Hoffmann-La Roche. A práve do tejto spoločnosti v najbližšom čase začnú prúdiť stovky miliónov z Ukrajiny.

Tamiflu, a nie iné lieky proti obyčajnej chrípke, už podávajú všetkým tehotným ženám, ktoré žijú na západe Ukrajiny a boli tak hlúpe, že sa obrátili na lekárov po prvom kýchnutí.

Nechce sa mi komentovať opodstatnenosť rozhodnutí WHO. Ale prečo na Ukrajine, kde nie je epidémia prasacej chrípky, chorých napchávajú práve týmto prípravkom?

Zhrutie

Prvý záver. Epidémia prasacej chrípky bola vymyslená.

Druhý záver. Aj napriek tomu chce vláda na ňu minúť 5,5 miliárd.

Tretí záver. Preto premiérka, prezident, hlava RNBO a, prirodzene, Ministerstvo zdravotníctva všemožne rozdúchavajú tému epidémie. Podporuje ich množstvo rozličných ľudí – od medzinárodných úradníkov a podnikateľov až po obyčajných ľudí, ktorí podľahli davovej psychóze.

Hlavný záver. Všetko to neznamená, že choroba vôbec neexistuje. Existuje, ale je to iná choroba – obyčajná chrípka. Preto sa chráňte pred infekciou. Ale keď si budete kupovať rúško alebo Tamiflu, pamätajte, že v tejto chvíli niekto na vás zarába miliardy.

Zdroj: Ukrainska pravda (pravda.com.ua)

Článek vyšel 11. listopadu na serveru http://www.chelemendik.sk/. Cituje v závěru jako zdroj Ukrajinskou Pravdu, ale bohužel chybí odkaz i autor.

Známka 1.2 (hodnotilo 122)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Články s podobnou tématikou

Káva pro Zvědavce

25

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 50 čtenářů částkou 8 903 korun, což je 25 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč Pentagon a CIA nasadily do čela totálního dementa Bidena?17.06.24 12:27 USA 0

V Německu roste počet útoků nožem - 14 tisíc pachatelů použilo nůž minulý rok17.06.24 12:26 Německo 0

Bilderberg neboli Kabal - Stínová Vláda/MASAKR světa17.06.24 11:53 Neurčeno 0

Stoltenberg: Musíme ukázat sílu, jaderné zbraně NATO půjdou do pohotovosti17.06.24 11:48 Neurčeno 0

Cvrčci součástí uzenin17.06.24 05:02 Česká republika 0

Kyjevem prošel pochod hrdosti LGBT17.06.24 04:33 Ukrajina 3

Po pandemii covidu lidé více umírají 16.06.24 17:59 Evropská unie 2

Česká republika má nejvyšší daň z příjmu firem ze zemí V4, ukazuje studie16.06.24 16:36 Česká republika 0

Euro se stává nedůvěryhodným16.06.24 16:24 Evropská unie 0

AMERICAN girl in Russia?! 16.06.24 10:09 Rusko 0

Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru žádá ICC o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové a vedení EU za spoluúčast na válečných zločinech15.06.24 20:04 Evropská unie 0

Pellegrini slovenským prezidentem15.06.24 19:28 Slovensko 1

V Itálii se podle nových zákonů musí vypnout 90% (k)radarů15.06.24 10:32 Itálie 0

"Ukázat svou sílu": americké námořnictvo vyslalo na Kubu jadernou ponorku USS Helena (SSN-725)14.06.24 14:46 USA 3

Saudská arábie vypověděla smlouvu s USA na nákup ropy výhradně za dolary13.06.24 20:10 Saudská Arábie 1

Jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce, a co s tím13.06.24 19:01 Neurčeno 6

EU potraviny jako zbraně hromadného ničení13.06.24 18:41 Evropská unie 1

Moskevská burza oficiálně pozastavuje všechny transakce v amerických dolarech a eurech13.06.24 18:21 Rusko 0

Macron - „Nechci předat klíče od moci krajní pravici“ 13.06.24 17:19 Francie 1

EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. 13.06.24 16:05 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
23,01 Kč
Euro
24,71 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,77 Kč
Australský dolar
15,22 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
14,59 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
6,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,01 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 344,23 Kč
1 unce stříbra
677,15 Kč
Bitcoin
1 543 240,47 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 032