Kanaďané netuší, že na dveře klepe Severoamerická unie
Bush a Calderon navštíví Kanadu
23.7.2007 Komentáře Témata: Severní Amerika 1137 slov
Nejmocnější prezident světa přijede za měsíc do Montebello v Quebecu na dvoudenní konferenci. Prezident Bush se setká s Stephenem Harperem a mexickým kolegou Felipe Calderonem. Mlčení kanadských a amerických médií o této události je ohlušující.
Zeptejte se lidí na ulici a 90 % z nich neví nic o chystané konferenci a pokud někteří přeci jen něco vědí, netuší, co je skutečným příčinou schůzky a jaké důvody svádějí s dohromady vůdce Kanady, Mexika a Spojených států v těchto horkých letních dnech, ani proč se o tom příliš nemluví.
Takže o čem budou pánové rokovat a proč noviny, rádio i televize o ní mlčí?
Důvodem nadcházejícího setkání je ratifikace Smlouvy o bezpečnosti, prosperitě a spolupráci zemí Severní Ameriky (Security and Prosperity Partnership of North America, neboli SPP). Smlouva byla podepsána v roce 2005 ve Waco v Texasu, podepsali ji Bush, Martin (Kanada) a Fox (Mexiko). Tato tzv. „spolupráce“ je v podstatě o tom, co politikové nazývají „pokračující integrací“ - newspeak pro Severoamerickou unii. Půjde o harmonizaci přibližně stovky regulací, politických postojů a legislativy.
V řeči zákona to znamená, že jakmile bude tato „spolupráce“ ratifikována, což je hotová věc, vydáme se ve stopách Evropské unie. Bude to znamenat, že Kanada se stane součástí Severoamerické unie v roce 2010 a politika zacházení s naším nerostným bohatstvím, zemědělstvím, zdravotní péče a životní prostředí (abychom jmenovali alespoň několik z nich) už nebude určována v Kanadě, ale vládou Severoamerické unie.
Z Texasu se už staví 400 metrů široká „NAFTA“ (autor míní North American Free Trade Agreement, pozn. editora) dálnice, vykupují se soukromé pozemky v její cestě. Tato dálnice povede ke hranicím s provincii Manitoba.
Horkou komoditou tohoto století bude voda, 25 států USA v současné době trpí jejím zoufalým nedostatkem. Co myslíte, odkud dostanou vodu, kterou tak nutně potřebují?
Podle NAFTA už teď garantuje Kanada Spojeným státům 60 % svých zásob plynu, což znamená, že i v případě stavu nouze, kdybychom potřebovali energii, ji budeme exportovat do Spojených států a odtamtud zpětně kupovat. To je jen jeden z mnoha příkladů, kdy byla Kanada ošizena a zdaleka ne poslední.
Proč o tak důležitém tématu jako je Severoamerická unie (největší událost od doby konfederace) neproběhlo ani to nejmenší veřejné slyšení? Proč náš poslanec Guy Lauzon (zastupuje Stormont, Dundas a South Glengarry – autor zde jmenuje SVÉHO poslance, pozn. editora) neuspořádá schůzi voličů, nepozve kabinetní ministry a nevysvětlí občanům, jak vznikající Severoamerická unie ovlivní jejich životy? Nemělo by ho zajímat, co si o tom lidé myslí? Nemá snad TAKHLE fungovat demokracie?
Přátelé, mám pocit, že pan Lauzon ani netuší, že existuje nějaká SPP nebo Severoamerická unie, což je dáno tím, že naše konzervativci vedena vláda utajila před občany tyto informace, navzdory tomu, že ně mají nárok. Pokud k tomu má co říct, měl by vznést tuto otázku v jeho volebním obvodu.
Dále: Případ se Severoamerickou unií ilustruje, že naše vláda, ač se zaštiťuje demokracii, ve skutečnosti jedna sama a preferuje činit velká rozhodnutí formou komisí za zavřenými dveřmi. Cítí potřebu skrývat své skutečné úmysly?
Ratifikace SPP a nadcházející Severoamerická unie je cele organizována vládními komisemi a soukromými podniky. Pro bližší informace vám doporučuji navštívit mou webovou stránku www.realitycheck.typepad.com.
Pokud naší občané dovolí vzniknout Severoamerické unii, bude to mít drastický dopad nejen na naše životy, ale i na životy řady příštích generací. S postupující privatizací naších nerostných zdrojů, se stále větší účastí zahraničního kapitálu a s omezením rozhodování kanadské vlády se naše děti a jejich děti stanou „Severoameričany“ a kvalita našich životů značně poklesne.
Zakládající otcové Kanady se musí točit ve svých hrobech.
Článek Canadians Completely Unaware of Looming North American Union vyšel 17.7. na serveru globalresearch.ca. Překlad: editor.
Doplnění editora: Co se týče kanadské nafty, uvádí se, že pro vlastní spotřebu by Kanadě stačila polovina z toho, co vytěží, zbytek by mohla nabízet na světových trzích. Díky zločinným, prodejným a zkorumpovaným kanadským politikům předchozích vlád ovšem veškerá kanadská nafta patří několika soukromým americkým firmám, které ji u nás vytěží a pak nám ji prodávají zpátky – za světové ceny. Říká se tomu různě: „globalizace“, „privatizace“, „volný obchod“, „neviditelná ruka trhu“, „smlouva NAFTA“. Podle mě je to největší vytunelování Kanady v historii. A odehrálo se v tichosti před několika léty. 95 % Kanaďanů to dodnes netuší. Patrioticky čerpají benzín u benzínových stanic s nápisem Petro Canada a nevědí, že z té firmy nezůstala kanadská ani ta barva, kterou je vyveden nápis s nezbytným javorovým listem.
Totéž se v současnosti děje s kanadskými lesy. Nepochybuji o tom, že další komoditou, kterou Američané pod pláštíkem „volného obchodu“ Kanadě ukradnou, bude voda. Kanada má pro Ameriku velkou cenu – jako skladiště surovin. Proto sem míří sám generalisimo Bush.
Tytéž skupiny, které vytunelovaly Kanadu, se pokoušely o něco podobného v Rusku. Tam ovšem padla kosa na kámen, tedy na Putina. Proto mu nemohou přijít na jméno a ve dne v noci pracují na jeho odstranění nebo zatím – než k odstranění dojde - alespoň na jeho diskreditaci.
A tak, zatímco kanadský premiér a mimořádný grázl Stephen Harper je světovými medií hýčkán a nikdo nepochybuje o jeho „demokratickém smýšlení“, je prezident Putin denně týmiž medií (patřícím mimochodem stejným lidem) osočován a urážen. Kruh se uzavírá.
A co se chystané Severoamerické unie týče, člověka až mrazí z jasnozřivosti George Orwella, který existenci těchto tří superstátů (Eurasie, Eastasie a Oceánie) předpověděl už v roce 1947.